דירות לזוגות צעירים

יחידות דיור עצמאיות שנמצאות לרוב בקומת הקרקע מכונות דירות, דירות או יחידות. שמות שונים משמשים להתייחסות למבנים אלה בהקשרים שונים. דירות מגיעות עם מגוון רחב של אפשרויות קביעות דיור, החל מדיור ציבורי בקנה מידה גדול ועד למגורים של בעלים במה שהוא מבחינה טכנית בית משותף ועד שוכרים השוכרים מבעל בית פרטי.

כמה גדולה של דירה צריך זוג לקבל?

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם כל בעיה היא לבחון אותה. אחרי הכל, מה שזוג אחד מחשיב כדירה בגודל טוב לזוג אולי לא אידיאלי עבורך ועבור אהובתך. הדיון חייב להתחיל בלב פתוח ובראש ריאלי, שכן ההחלטה תהיה תלויה לחלוטין בפרט.

שאלות למחשבה

כולם מסכימים שהראשון הוא השיקול החשוב ביותר בעת קביעת גודל הדירה המתאים לזוג.

עלות נוספת

חדר נוסף זה נחמד והכל, אבל האם אתה יכול להרשות לעצמך שכר דירה גבוה יותר של שני חדרי שינה במקום חדר שינה אחד? חשבו כיצד תוכלו להשתמש בחדר השינה הנוסף הזה בכל חודש, והשוו אותו לעליית שכר הדירה.

המחיר של חדר שינה שני עשוי לנוע בין 5,000 שקלים נוספים ל-5,500 שקלים ל-6,000 שקלים ומעלה בישראל. זכור שהעצה הסטנדרטית היא להוציא לא יותר מ-30% מההכנסה החודשית נטו על דיור. בזמנים של קושי כלכלי או על מנת לשמור על יותר כסף בכל חודש, מספר מומחים ממליצים לשמור על ההוצאה החודשית שלך קרוב יותר ל-20 אחוז.

שיקולים של דיירים רבים לגבי מהו גודל דירה הולם לזוג מונעים משיקולים פיננסיים לא פחות משיקולים של שטח מרובע זמין.

מקום נוסף

היתרון הברור ביותר של דירת שני חדרי שינה הוא שיהיה יותר מקום לשניכם לאחסון חפציכם. עם זאת, ביטול פריטים עודפים הכרחי כדי למנוע התפתחות של בלגן סבוך. עם זאת, יש לך אפשרות לשמור, לזרוק, לתרום או למכור כל ריהוט משוכפל, כולל ספות, מכונות קפה ומיטות.

אל תתחיל לזרוק דברים עד שאתה יודע מה אתה הולך לעשות עם כל השטח הנוסף הזה. שקול לייעד מחדש את המיטה הישנה שלך, יחד עם כל ספות או שולחנות פנויים, לשימוש כחדר שינה לאורחים. אם אינכם צורכים באופן קבוע מספר פרוסות לחם, כנראה שאינכם זקוקים לשני טוסטרים.

מקום להירגע

מערכות היחסים הכי בריאות דורשות זמן בודד תקופתי עבור שני בני הזוג. אם אתם מחפשים אזור שקט לקריאה או רק קצת זמן לעצמכם הרחק מהמולת המטבח, הטלוויזיה והשיחה, אז חדר השינה הפנוי הזה יכול להיות רק הכרטיס. במיוחד כאשר לאחד שאתה אוהב יש אורחים בסביבה.

שימושים אפשריים

האפשרויות לחדר פנוי היפותטי הן אינסופיות. ודא שיש לך ולשותף שלך הבנה הדדית כיצד החדר ינוצל. שניכם צריכים לחיות יחד כשותפים מלאי חיבה, לא להתקוטט כמו אחים צעירים נרגזים. שקול את הדוגמאות הבאות כדי לקבל את המקום הנחוץ.

מרחב משרדי

אנשים בוחרים יותר ויותר לעשות חלק מהעבודה שלהם מהבית. בתרחיש זה, שטח משרדים ייעודי הוא אידיאלי להקמת שולחנות עבודה, ארונות תיוק ואפילו מכשיר פקס (אם אתה באמת מהבית הספר הישן) מבלי לבלבל את שאר הבית. יותר טוב, עם הריהוט הנכון וקצת כושר המצאה, אתה יכול להפוך את החדר הזה למכונה להרוויח כסף עבור שניכם!

דירות זולות לזוגות צעירים, מרחב משרדי

שטח נוסף

כדאי לחשוב על רכישת חדר שינה שני כי אתה עשוי לנצל אותו למגוון מטרות. אולי אתה והאחר המשמעותי שלך עשויים להפיק תועלת ממקום מיוחד לתחומי העניין המשותפים שלך, כגון אזור יצירה, מרחב התעמלות, מאורה למשחקים או משהו אחר לגמרי. אם אתם זוג שמחפש דירה, הגודל המתאים תלוי בצרכים ובתחומי העניין שלכם.

חדר אורחים

הדאגה העיקרית שלכם צריכה להיות איתור דירה מתאימה לשניכם, אבל כדאי לזכור גם את האפשרות שאורחים יישארו אצלכם. אם יש לך קרובי משפחה ומשפחה מחוץ לעיר, חדר שינה פנוי עשוי להיות שימושי למדי.

זכור כי ייתכן שמכר משותף יתגנב פנימה וילון מדי פעם. חדר שינה לאורחים עדיף על ספה באזור המגורים.

השכרת חדר פנוי היא רעיון פנטסטי אם תוכל להשתמש בשטח הנוסף ואם התשלום החודשי הגבוה יותר לא ישפיע באופן משמעותי על דרך החיים שלך. בנוסף, עם עיצוב חכם כלשהו, ​​חדר אורחים עשוי לשמש גם כמשרד או למטרה אחרת.

אזורי אחסון

באופן כללי, מקום ארונות בדירות אינו מספיק (או היעדרו). גם אתה וגם בן הזוג המשמעותי שלך עשויים לגלות שחלל הארונות של חדר השינה הראשי משאיר הרבה מה לרצות אם אתה מתלבש נלהב. חדר פנוי עשוי להפוך לאזור אחסון פונקציונלי ללבוש עונתי, הנעלה והלבשה עליונה, כמו גם פריטים שאינם שייכים לחדר הארונות של חדר השינה הראשי.

חדר תינוק

כדאי לחשוב כמה מקום תזדקק לילד אם אתה מתכוון לקבל כזה בעתיד הקרוב. דירת שני חדרי שינה עשויה להיות צפופה מדי למשפחה בת ארבע נפשות, למשל.

בנוסף, מעבר לתוכנית קומה גדולה יותר הוא הרבה עבודה ודאגה כשאתה מצפה. חשוב לתכנן הרבה מקום נוסף מכיוון שתינוקות ופעוטות משתמשים בציוד רב.

יותר מקום לבעלי חיים

בעלי חיות מחמד צריכים גם לזכור שבני לוויה השעירים, הקשקשים או הנוצות שלהם מחייבים יותר מקום. חדר פנוי מושלם להסתרת ארגזי חול, מיטות לחיות מחמד, קערות אוכל וכל דבר אחר שחיית המחמד שלך עשויה להזדקק לו.

יש לבצע הכנות לזוגות גרים בדירה

זוגות מאורסים רבים מנסים את המגורים המשותפים כדרך לנישואין. לעתים קרובות זוגות עוברים לגור יחד לפני החתונה כדי לאמוד את התאימות שלהם. הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שמתחייבים לחיות עם ארוס או חבר/חברה לטווח ארוך:

יש לבצע הכנות לזוגות המתגוררים בדירה

1. אפיין את החיבור שלך. ייתכן שבן זוגך רואה במצב החיים החדש שלך רק אמצעי לצמצום עלויות, בעוד שאתה רואה בו את הצעד הראשון לקראת חיים משותפים. זה חיוני לקבוע את הפרמטרים של מערכת היחסים שלכם על ידי דיון גלוי בציפיות שלכם אחד מהשני. כמו כן, קחו בחשבון שיש הבדלים בין בעיות עם שותף לדירה לבין בעיות בקשר רומנטי. כשאתה לומד לנהל משא ומתן על השטח החדש הזה עם בן/בת הזוג שלך, עדיף להפריד בין שני הדברים.

2. גלה כיצד אתה רוצה להגדיר את הרהיטים שלך. יש רגשות עוצמתיים שמעוררים רהיטים. למרות שהוא בלוי ועתיק, הוא עשוי למצוא נחמה בכורסת העור. הרעיון של כיסא העור בפח יכול להביא לה נחמה. קבע את ההנחיות שתפעל לפיהן כדי לפתור את חידת הרהיטים לפני שהיא תתעורר. לכל אחד מבני הבית, למשל, יהיו לרשותו שלושה וטו (או חריגים לרהיטים). קביעת נורמות מאפשרת פשרה בכל מצב.

3. תתרגלו לכמה שגרות מוזרות. היום שבו תעברו לגור עם המאהב שלכם הוא היום שבו תגלו כל הרגל או גינונים מוזרים שיש להם. מה עם העובדה שהיא לעולם, לעולם לא מחזירה את הפקק על השפופרת של משחת שיניים? אולי זו הדרך שבה הוא לועס בפה פעור לרווחה כל הזמן. בסופו של דבר, משהו יתגלה. יכול להיות שאתה יכול לרסן את זה, אבל יש גם סיכוי שאתה לא יכול. במילים אחרות, אתה צריך לצפות לאמץ את הפגמים החדשים שלך לדירה והכל.

4. היזהר עם המזומנים שלך. במערכות יחסים, כמו בשאר החיים, בעיות כסף הן לרוב בלב ליבם של אי הסכמות ואי הבנות. מיד בהתחלה, תרצה לכונן הסדר פיסקאלי שיועיל לשניכם. אולי תרוויח אם תשמור את הכספים שלך נפרדים. האחריות הכלכלית של בני הזוג עשויה להתפצל, או ששותף אחד יכול לקחת את האחריות. מצאו שיטה שמתאימה לשניכם ולכו איתה.

5. הקפידו לכתוב את זה. חלק מההסדרים הפיננסיים, לרבות מי אחראי לאיזה חלק משכר הדירה או חשבונות החשמל, עשויים להרוויח מתיעוד מסיבות שונות. עשה זאת משתי סיבות: האחת, כדי שתדע בדיוק למה אתה נכנס, והשנייה, כדי שתהיה לך מינוף למקרה שהעניינים יתחילו להיות מתוחים בהמשך.

אל תראה בזה סימן לחוסר אמון; במקום זאת, זה יכול לעזור לך להישאר מאורגן.

6. ספר לבעל הבית שלך. עליך לבדוק את חוזה השכירות שלך כדי לראות כמה אנשים מורשים להתגורר שם. עליך להודיע ​​לבעל הבית שלך אם אתה עובר את הגבול. לא תוכל להגניב שותף לדירה מבלי שיגלו אותך. ודא שלשותפך הפוטנציאלי לחדר יש את ההכנסה הנדרשת והיסטוריית שכירות לפני שתפנה לבעל הבית שלך לאישור.

7. שוחח כיצד אתה ובן זוגך מתמודדים לעתים קרובות עם חילוקי דעות. אנו תמיד מזכירים לדיירים שלנו שסידורי מגורים הרמוניים מושתתים לא על טעמים משותפים אלא על גישות מקובלות על פתרון קונפליקטים. אם היית במערכת יחסים בעבר או שאתה יוצא כרגע, כנראה שיש לך מושג טוב על מה אני מדבר. אם אתה נתקל בבעיות עם שותף לדירה, עיין במדריך פתרון השותפים שלנו לקבלת טיפים כיצד להתמודד עם המצב.

8. התאקלמות לוקחת זמן. באופן בלתי נמנע, יהיה שלב הסתגלות כאשר תחליט לשנות את אורח חייך. תצטרכו להסתדר אחד עם המוזרויות של זה מיד בהתחלה. בסופו של דבר, אחרי שזה יירגע (וכולם יישארו ביחסים טובים), השמחה תחזור.

9. קבל קצת מקום מדי פעם. שניכם תפיקו תועלת מזמן מסוים בנפרד, ואתם יודעים מה הם אומרים על האופן שבו המרחק עשוי לגרום ללב להתחבב. אנו מקווים שכך יעזור לך להבין כמה החברות שלך חשובה לך וכמה בן הזוג שלך חשוב לך.

10. צרו שגרה לביצוע מטלות ברחבי הבית. הדבר היחיד שמתחרה בנושאי כסף כמקור פוטנציאלי למתח במערכת יחסים הוא ההכרח להיפרד כדי לעשות את עבודות הבית הדרושות. זה בהחלט משהו שצריך לדבר עליו מיד. קבע מי אחראי למה, ומה מהווה תוצאה מוצלחת. מי צריך לקרצף את האסלה?

11. שתפו פעולה ברשימת צרכים. השגת רהיטים ומכשירי חשמל חדשים לדירה משותפת עשויה להיות חוויה מלחיצה או מהנה, תלוי בנקודת המבט שלך. בדקו את העדפותיכם האסתטיות והחסכוניות ובדקו אם יש אזורי צומת. ודאו ששניכם נמצאים באותו עמוד והולכים לאותה חנות על ידי יצירת רשימת קניות והגדרת תקציב לפני שאתם יוצאים מהבית.

האם דירת חדר שינה קטנה מדי לזוג?

התשובה הסטנדרטית לשאלה “האם חדר שינה אחד גדול מספיק לזוג?” הוא “כן”. הרבה זוגות מעדיפים דירת שני חדרי שינה על פני חדר שינה אחד כי הם צריכים את המרחב הנוסף כדי לארח אורחים, לשמור על חפציהם או לנהל עסק מהבית.

לזוגות שבוחרים בדירת חדר שינה אחד יש גישה למספר יתרונות, לרבות פחות זמן ניקיון, שכר דירה נמוך יותר, מרחב מגורים אינטימי יותר ופחות שטחים רבועיים.

עבור זוג, דירת חדר שינה אחד מציבה מספר אתגרים, ביניהם מקום מוגבל, אתגרים עם אירוח אורחים וחוסר יכולת לעשות עסקים בבית.

האם זוג יכול לגור בדירת סטודיו?

אם אתה והאחר המשמעותי שלך רוצים לצמצם, לחסוך כסף למקדמה על בית חלומות, או לחקור אזור חדש, דירת סטודיו עשויה להיות הפתרון המושלם.

דירות זולות לזוגות צעירים, האם זוג יכול לגור בדירת סטודיו

עם זאת, ישנם נושאים מסוימים שכדאי לחשוב עליהם בעת השכרת סטודיו. היעדר חדר שינה נפרד הוא מאפיין נפוץ נוסף של דירות סטודיו, שכבר קומפקטיות בגודלן. במקום זאת, תצטרכו להסתפק בחדר האמבטיה כחדר ה”נפרד” היחיד שלכם ולמצוא דרך להמיר את אזור המגורים לחדר שינה.

לפני שעוברים לגור עם בן הזוג, יש שבעה דברים שכדאי לחשוב עליהם תחילה.

1. איך נראה בדרך כלל לוח הזמנים של האחר המשמעותי שלך?

חשוב לחשוב על האופן שבו לוחות הזמנים שלך משתלבים עם זה של השותף או בן הזוג שלך לפני שאתה עובר לגור ביחד. כמו כן, זה אידיאלי אם לך ולשותף שלך לחדר יש לוחות זמנים דומים או שהם גמישים מספיק כדי לבצע התאמות כאשר גרים בחדרים צפופים ללא דלתות או קירות כדי לחסום את האור והרעש.

בעוד שמחלק חדר ואוזניות מבטלות רעשים יעזרו מאוד בבעיה זו, ייתכן שלא תזדקק או תרצה אולפן ייעודי אם אחד מהדברים הבאים חל:

או ששניכם ציפורים מוקדמות או שאחד מכם הוא ינשוף לילה. אולי זה בדיוק איך אתם מחוברים, או אולי אחד מכם הוא ינשוף לילה. ללכת לא מזוהה בדירת סטודיו זה כמעט בלתי אפשרי אלא אם כן אתה מוכן לישון עם מסיכת עיניים ואטמי אוזניים כל הזמן. אפשר להעלות על הדעת שאחד מכם יתקשה לישון.

לאחד מכם יש כנראה עבודה מהבית. מחסור במחיצות מגביר את הסבירות שאתה ובן זוגך עלולים לקבוע בטעות פגישות בו-זמנית, או לכל הפחות, להפוך זה לזה להסחת דעת.

דירת חדר שינה אחד עדיפה אם יש לך ולשותף שלך שעות עבודה מגוונות מאוד או אם שניכם צריכים לבצע חלק מהעבודה שלכם מהבית.

2. האם סבלנות היא משהו שאתה מוכן לעבוד עליו?

סבלנותם של בני זוג עומדת במבחן על ידי האתגרים היומיומיים של שיתוף דירה זעירה, כמו המטבח והשירותים. זוגות שרוצים לגור בדירת סטודיו צריכים להתאזר בסבלנות. כדאי לנסות להימנע מחילוקי דעות במידת האפשר כי לא יהיה לאן ללכת להירגע אם הדברים מתחממים.

בין אם אתה ובן זוגך מוגבלים לסטודיו של 400 מ”ר או לאחוזה עם 4 חדרי שינה, תרגול סבלנות הוא סגולה שתשרת אותך היטב בשתי המסגרות. אם הדברים מתחממים בינך ובין בן הזוג שלך, פשוט הזכיר לעצמך שאתה באותו צוות. זה עשוי לעזור לקחת כמה נשימות עמוקות ולהתארגן מחדש לפני שתחזור לנושא הנדון.

3. מהו פירוק התפקידים והאחריות?

בחלל קטן כמו דירת סטודיו, יהיה קל לראות אם אחד מכם לא מושך את משקלו. למרות שאתה יכול להיות רגיל לחלוק מרחב מחיה, אתה והאחר המשמעותי שלך תצטרכו להקפיד במיוחד כדי לחלק את המטלות ולקבוע גבולות ברורים מבלי להשפיע על הרומנטיקה שלכם. שניכם תצטרכו להיזהר לא לרמוס אחד על בהונותיו של זה כשאתם מבינים איך לחלק את העבודה. למרבה המזל, ישנן שיטות להבטיח הרמוניה לפיצול חשבונות תוך שיתוף חלל מגורים עם בן זוג או שותף לדירה.

4. האם אתה מוכן לצמצם את הדברים שלך?

בהגדרה, דירות סטודיו הן חדרי מגורים קומפקטיים, ואפילו דירות הסטודיו הגדולות ביותר בסגנון לופט אינן מגיעות עם הרבה אחסון “נסתר”.

אתה ובן זוגך צריכים לסדר את החפצים שלך לפני המעבר לסטודיו.

חשבו על שיתוף יחידת אחסון עם בן הזוג המשמעותי שלכם. אתה יכול לחסוך גם בארון וגם בשטח אחסון על ידי סיבוב הבגדים שלך על בסיס עונתי ואחסון סחורות שנמצאות בשימוש זמני בלבד, כמו קישוטים לחג, ביחידת אחסון.

5. אילו תוכניות שיתופיות יש לך עבור פריסת החלל שלך?

בין אם זו הדירה הראשונה או השישית שלכם כזוג, חשוב לוודא שהפנים משקפים את שני הסגנונות שלכם. אתה והשותף המשמעותי שלך צריכים לשתף פעולה כדי לבנות תוכנית ריהוט, הכוללת טווח מחירים, צרכים ספציפיים ואסתטיקה רצויה. זה בסדר לשלב כמה מוטיבים עיצוביים כדי לגרום לבית שלך להיראות מעניין ואישי יותר.

האם זוגות יכולים לגור ביחיד?

“חכירה בודדת”, או “תפוסה יחידה”, היא השכרה המאוכלסת על ידי משפחה יחידה. אדם אחד, שני אנשים מאותו המין או שונה המתגוררים יחד, או משפחה כלשהי, כולם יזכו כמשק בית. אחד המאפיינים החשובים ביותר של דיור יחיד הוא שרק משפחה אחת מתגוררת ביחידת המגורים. אין צורך לתושבים לאחד משאבים כמו חדרי אמבטיה, מטבחים ומקלחות.

כמה מטרים רבועים נוחים לאדם אחד?

מחקרים קודמים הצביעו על כך שבין 100 ל-400 רגל רבוע של שטח הוא אופטימלי עבור רוב האנשים (בהנחה שהם חיים לבד), אם כי בהחלט יש רבים שירגישו מוגבלים מאוד בסביבה כזו.

כמה קטן זה קטן מדי לדירה?

דירה צנועה “ממוצעת” היא בגודל של בין 250 ל-850 מ”ר. כלל אצבע בטוח להגדרת דירה זעירה הוא דירה שגודלה פחות מ-550 רגל מרובע.

טרמינולוגיה

דירה הוא המונח המועדף בצפון אמריקה. בבריטניה, המונח דירה משמש בדרך כלל לדירה בת קומה אחת, אם כי המונח דירה נפוץ יותר בקהילות הנדל”ן והאדריכלות.

ניתן להשתמש במילה “יחידה” לסירוגין עם “דירה” ו”חבילה עסקית להשכרה” במספר מדינות. לעתים רחוקות נעשה שימוש ב’יחידה’ מחוץ להקשר של מבנה יחיד. תלוי מי הבעלים של הבית

דירות זולות לזוגות צעירים, מהן דירות

מסווג לפי סוג הבעלות על הבית

רכוש קבוע, כמו קרקע או דמי שכירות, היה ביסודו המשפטי בתקופה הפיאודלית, וזה מה שמתאר דיני השכירות. כמתחם, “מסר” או “שכירות” יכולים להתייחס לקרקע, לבניינים של נכס ולכל דבר אחר השייך לו.

שיתופי דיור בארצות הברית מאפשרים לתושבים להחזיק חלק מהחברה שבבעלותה הבניין או המתחם, בעוד בתים משותפים מאפשרים לבעלי בתים להחזיק גם בדירות שלהם וגם בחלק מהשטחים המשותפים. למרות שרוב הדירות נמצאות במבנים ייעודיים, בתים ישנים מסיביים הופכים לעתים קרובות גם לדירות. דירה מתייחסת לחדר או סוויטה בבניין המשמש למגורים. בחלקים שונים של העולם, בעיקר בארצות הברית, המונח נפוץ יותר להתייחס לדירות שכורות שבבעלות הבניין מאשר לתיאור בתים משותפים.

חלק מבעלי השכירות של דירות באנגליה ובוויילס מחזיקים גם במניות של התאגיד המחזיק בבעלות על הבניין. המונח “חלק מהרכוש” נמצא בשימוש נרחב לתיאור סוג זה של בעלות על דירה. כל בעל דירה בבניין חייב לשלם דמי שכירות קרקע שנתית לתאגיד העצמאי. לבעל החירות יש את הזכות לעשות כל מה שהוא רוצה עם הנכס, לרבות לפתחו או למכור אותו, בכפוף לאילוצי התכנון והאזורים הרגילים. בסקוטלנד, שבה חכירה מורחבת של בתים הייתה פעם יוצאת דופן וכיום לא נשמעת, זו לא בעיה.

גודל הבניין היה גורם מרכזי.

מתחמי דירות רב-משפחתיים כוללים לרוב שלוש יחידות דיור בודדות או יותר בקומות שונות. כאשר ישנן מספר דירות זמינות להשכרה בבניין אחד, ניתן להתייחס למבנה כבניין אחוזה, בניין דירות, קומפלקס דירות, בלוק דירות, בלוק מגדל, רבי קומות או כל אחד ממספר שמות אחרים. באוסטרליה, קומפלקס דירות גבוה מכונה בדרך כלל מגדל מגורים, מגדל דירות או בלוק דירות.

דרישות הגובה למה שמהווה מבנה “רב קומות” משתנות בהתאם לתחום השיפוט. זה יכול להיות מגורים בלבד (במקרה זה יהיה בלוק מגדל) או שהוא יכול לאכלס מגוון עסקים. באופן כללי, גורד שחקים מוגדר כבניין עם חמישים קומות או יותר, אולם אין הבדל בין בלוק מגדל לגורד שחקים מתחת לסף זה. פיתוח המעלית וזמינותם של חומרי בנייה זולים יחסית אפשרו בניית גורדי שחקים. חומרי בנייה סטנדרטיים כוללים פלדה ובטון מזוין.

דירות זולות לזוגות צעירים, גודל הבניין היה גורם מרכזי

באמצעות פירוט טבלאי, לפי מדינה

באנגלית אמריקאית, ההבדל העיקרי בין דירה להשכרה לבית משותף הוא שהראשונה נמצאת בבעלות צד שלישי ומושכרת למספר אנשים, בעוד שהאחרון נמצא בבעלות אדם או משפחה בודדים שאחראים על השטחים המשותפים. תחזוקה של הבניין כולו. בעלים משכירים לעתים קרובות את הדירות שלהם לדיירים. האפשרות השלישית היא בניין דירות שיתופי, שפועל בדומה לחברה ומונה את תושביו כבעלי מניותיו. במקום להחזיק בדירה בה הם מתגוררים, דיירים בבניינים שיתופיים הם בעלי חלק בקואופרטיב. כמו בדירות, חברי קואופרטיב תורמים באופן קבוע לעלות האחזקה. הפופולריות של שיתופי פעולה התפשטה מערים גדולות בארה”ב כמו ניו יורק לקטנות יותר ברחבי המדינה.

למרות ש”שטוח” הוא המונח הנפוץ יותר באנגלית בריטית, מפתחים בשכונות אמידות יותר כמו בלגרביה והמפסטד, לונדון, היו משתמשים לעתים קרובות במונח “דירה” כדי לציין את השכירות היוקרתית שלהם. בסקוטלנד משתמשים בביטוי “בניין דירות”, בעוד שה”דירות” הפוגענית יותר משמשת למבנים מסורתיים מאבן חול.

בהודו, “שטוח” הוא כינוי סלנג לבניין דירות רב קומות המצויד במעלית.

ניו זילנד ואוסטרלי אנגלית Flat הוא המונח האנגלי המקובל, אולם גם יחידה ודירה צברו פופולריות בשנים האחרונות. באוסטרליה, “יחידה” עשויה להיות בית דו משפחתי, דירה או דירה. באוסטרליה, “יחידה”, “דירה” ו”דירה” משמשים לעתים קרובות להחלפה. המילה “דירות” משמשת יותר לקידום מבנים רבי קומות מודרניים מאשר “דירות”, שיש לה משמעות סלנגית יותר. למרות מאמצי המפתחים לעשות פופולריות של המונח, “דירה” או “קונדומיניום” עדיין לא ידועים ב-Down Under.

הדירה היא כללית יותר ועשויה להכיל גם בתים משותפים יוקרתיים, בעוד שהדירה היא ספציפית יותר לבניין דיור בן 5 קומות עם שני חדרי שינה, הליכה, ללא מעלית, ללא מתקנים, עם מקום חניה חיצוני באנגלית מלזי.

דירה (apaato) ואחוזה (manshon) מתייחסות שתיהן למה שדוברי אנגלית היו מכנים דירה, אך ביפנית לשתי המילים הללו יש קונוטציות שונות בהתאם למעמד החברתי של התושב. לשם השוואה, הביטוי “גוש אחוזה” באנגלית בריטית מתייחס למתחמי דירות מפוארים מהתקופות הוויקטוריאניות והאדוארדיאניות, המאופיינים בדרך כלל בחזית משוכללת ויחידות גדולות עם תקרה גבוהה עם אלמנטים היסטוריים. ביפן, מונח שנקרא “דנצ’י” מתייחס לקומפלקס ענק של דירות בעלות סגנון ופריסה ארכיטקטונית משותפים, ובדרך כלל מסובסדות על ידי המדינה. למידע נוסף על שוק הדיור היפני, עבור לכאן.

סוגי דירות

דירה עם גינה (ארה”ב)

לדברי מריאם-וובסטר, דירת גן היא “בית מגורים בעל קומות מרובות יחידות, הכולל דשא נרחב או שטח גינה” באנגלית אמריקאית. מתחמי מגורים רבים כוללים במרכזם חצרות פתוחות. לכל דירת גן במבנה מסוג זה יש כניסה משלה לבניין או כניסה משותפת עם הדירות בקומות מעליה ו/או מתחתיה דרך גרם מדרגות ולובי. לכל דירה יש רק קומה אחת, מה שהופך אותם להרבה יותר קטנים מבתי עיר. דירות גן אינן גבוהות בדרך כלל משלוש קומות, שכן מעליות הן יקרות ומותקנות לעתים רחוקות במבנים כאלה. בנייני “דירת הגן” המוקדמים ביותר בניו יורק היו בגובה חמש קומות באמת ונבנו בתחילת המאה ה-19. לכל יחידה בחלק מדירות הגן יש גם מוסך פרטי משלה. לעתים קרובות נטועים שטחים פנימיים.

דירת גן (בריטניה)

באנגלית בריטית, “דירת גן” מוגדרת על ידי מילון אוקספורד אנגלי כ”דירת מרתף או קומת קרקע עם נוף וגישה לגינה או מדשאה”, אם כי הציטוטים של המילון מציינים שהרמיזה לגינה עשויה להיות הזוי. “דירת גן” היא רק עוד מונח למרתף בהקשר זה. חלל תת קרקעי שנחפר הנקרא אזור, מוקף בדרך כלל במעקות ברזל יצוק, נוצר מול בית המגורים הגיאורגי או הוויקטוריאני העצום. המטבח, שבו בילו המשרתים חלק ניכר מזמנם, שכן בקומה זו, ששימשה גם כ”כניסה לסוחר” דרך חדר המדרגות השכונתי. “מפלס הקרקע התחתון” הזה, שזכה לשם בצורה לשון הרע, עובד נפלא בתור “דירת גן”. מרתף אנגלי הוא ביטוי אמריקאי נפוץ עבור סוג זה של התקנה.

דירת מרתף

הקומות מתחת לפני הקרקע הן לרוב הנמוכות ביותר בבניין.

דירה בגארט

לופט הוא חדר או דירה קטנה בעליית הגג של בניין, בדרך כלל כזה שפעם שימש לעובדי בית. הצורך לעלות במדרגות (אם אין בבניין מעלית) ופחות שטח שימושי הם שני גורמים שעשויים להפוך את דירות הגג לפחות מושכות מאלה שבקומות הנמוכות יותר. הדירות הללו, לעומת זאת, נמצאות בקומות העליונות של הבניינים שלהן, מה שאומר שיש להן את הנוף הגדול ביותר והן רועשות פחות ממקבילותיהן בקומה התחתונה.

סוויטה משנית

“דירת חותן”, “אגף” או “דירת סבתא” היא דירת מגורים עצמאית שנוצרה כאשר חלק מהבית הוסב לשימוש לכאורה של בן משפחתו של הבעלים. עם זאת, יחידות אלה (לעיתים שלא כחוק) מאוכלסות לרוב על ידי שוכרים רגילים ולא על ידי קרוב משפחה של בעל הבית. אלה מכונה לפעמים “סוויטות מרתף” בקנדה בגלל מיקומן האופייני מתחת לבית הראשי. “יחידת דיור נלווית” הוא שם נוסף למגורים משני, שיכול להיות בניה צמודה או מנותקת בנכס.

סלון בסגנון דירה

הביטוי “דירת סלון” מתייחס ליחידות המפוארות שהיו נפוצות בבניינים רב-משפחתיים בבלגרד של תחילת המאה ה-20 ובערים נוספות ביוגוסלביה. פריסות הדירות התרכזו בחדר כניסה מרכזי ששימש גם כחדר האוכל וגם כסלונים הראשונים מבין רבים. רוב הדירות הללו, כמו גם המקרים המוקדמים ביותר של מה שיוכר מאוחר יותר כ”דירות סלון”, נבנו בבלגרד (סרביה), כאשר הרעיון של סידור מרחבי ופונקציונלי התפשט בסופו של דבר לאזורים מטרופולינים גדולים אחרים ביוגוסלביה.

דִירָה קְטָנָה

לשימושים אחרים, ראה Maison(ette). לדו-מפלס יש כמה משמעויות (בידול).

אין תיאור מדויק ל”דו-מפלס”, אבל מילון אוקספורד האנגלי (OED) מספק את זה: “חלק ממבנה מגורים שנמצא בנפרד, בדרך כלל ביותר ממפלס אחד ויש לו כניסה חיצונית משלו.” זו לא דירה מכיוון שבדרך כלל יש לה יותר מקומה אחת וגרם מדרגות בתוך הבית מחבר את מפלס הקרקע עם הקומה העליונה (או התחתונה, במצבים מסוימים). פריסה זו אופיינית לדיור בריטי שלאחר המלחמה (במיוחד אך לא רק דיור ציבורי), והיא משרתת שתי מטרות: היא חוסכת כסף על ידי מזעור גודל מסדרונות הגישה, והיא מחקה את בית המרפסת ה”מסורתי” בן שתי הקומות שאליו רבים מהתושבים היו רגילים. זה גם מאפשר לדירות להיות חלונות הן בצד הרחוב והן בצד המסדרון של הבניין.

דירות טיינסייד, המורכבות בדרך כלל משתי יחידות צמודות בעלות קומה אחת, עשויות להיחשב לסוג של דירה דו-מפלסית אם הן היו כלולים בתוך בניין גדול יותר בן שתי קומות. מאפיין אחד הוא שלכל יחידה יש ​​כניסה קדמית משלה לרחוב. [14] דירות קוטג’, הידועות לרוב בשם “דירות ארבע בגוש”, הן סוג נפוץ של מגורים בסקוטלנד ונכללות בהגדרה הרחבה יותר של “דירה דו-מפלסית”.

דירה אחת בת שתי קומות

המונח “דירה” משמש לתיאור סוג הדיור שיש לו רק קומה אחת. עם זאת, לחלקם יש יותר מקומה אחת והם מחוברים מבפנים דרך מדרגות, בדיוק כמו מגורים רגילים. המילה “דו-מפלס” עשויה להתייחס למקום כזה. דירות מספריים הן סוג של דיור ציבורי ופרטי בבריטניה. כדי להתרשם אפילו יותר של מרווחות ופאר, לחלק מהפנטהאוזים יש סיפורים רבים. מדינות מסוימות משתמשות במונח “בית עירוני” כדי להתייחס לדירות דו-קומתיות שנבנו לאחרונה (אם כי לא בדרך כלל בבריטניה).

דירת לופט

דירה מסוג זה הופיעה לראשונה באמצע המאה העשרים בצפון אמריקה. המשמעות המקורית של הביטוי “לופט תעשייתי” התייחסה להסבה למגורים של מפעל מהמאה ה-19. אמנים ומוזיקאים שחיפשו מגורים באזורי מטרופולין מרכזיים (ניו יורק, למשל) אהבו את הדירות העצומות הללו, שצמחו בין השאר בגלל הנוהג של כריעה בבניינים נטושים בשכונות מוזנחות.

במהלך אמצע המאה העשרים, שינוי בתקנות התכנון העירוניות ובתנאים הכלכליים הוביל לנטישת מחסנים ומפעלים רבי קומות רבים, שרבים מהם הוסבו לדירות לופט. הדירות שנוצרו הולידו סגנון חיים בוהמייני חדש והן ערוכות בצורה שונה מאוד ממגורים עירוניים רגילים. הזמינות של מבנים היסטוריים מתאימים הצטמצמה, ולכן יזמים החלו להקים מבנים חדשים באותו סגנון, בדרגות שונות של הצלחה.

פֶּנטהָאוּז

בית במפלס פנטהאוז במתחם רב קומות.

דירות זולות לזוגות צעירים, סוגי דירות

מגורים משותפים

ברוסיה, “коммунaлка” הוא חדר בדירה שבה חולקים תושבים מטבח וחדר רחצה. דירות באחוזות טרום-מהפכניות מורכבות לרוב מקבוצה של חמישה או שישה דירות-חדרים החולקות מטבח וחדר רחצה ויש להן כניסות משלהן. באופן מסורתי, הממשלה הייתה בעלת חדר ומספקת אותו למשפחה על בסיס קבוע למחצה.

לינה מרוהטת

דירת שירות יכולה להיות בכל גודל והיא מגיעה עם שירותי עוזרת וניקיון חוזרים של חברת ניהול הנכסים. דירות שירות (הידועות גם בשם דירות שירות) היו פופולריות זמנית בשנות ה-20 וה-30, בתחילת המאה ה-20. הם מהווים תוספת לבתי מלון ותוכננו להיות בית מפואר הרחק מהבית לשהייה ממושכת. באותו האופן שבו למבקרים במלון יוקרתי יש גישה לשירותי ניקיון, כביסה וקולינריה כשהם כל כך רוצים, כך גם לתושבים שיבחרו לבנות את בתיהם בקהילה זו.

מחשבות אחרונות על דירות זולות לזוגות צעירים – מצאו את הבית המושלם שלכם עוד היום

לסיכום, דירות זולות יכולות להיות אופציה מצוינת עבור זוגות צעירים שרק מתחילים את דרכם ומחפשים לחסוך כסף. דירות אלו יכולות לספק מרחב מחיה נוח ובמחיר סביר, לאפשר לבני הזוג להתמקד בהוצאות חשובות אחרות כמו הקמת משפחה, חיסכון לעתיד או חיפוש אחר יעדי הקריירה שלהם. עם זאת, חשוב לחקור היטב ולהשוות בין אפשרויות שונות כדי למצוא את ההתאמה הטובה ביותר לצרכים ולתקציב של בני הזוג.

דירות אלו נותנות מענה פרקטי המאפשר לזוגות צעירים לחיות באופן עצמאי תוך שהם בונים יחד את עתידם. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון גורמים כמו מיקום, בטיחות ושירותים לפני קבלת החלטה, כדי להבטיח שהדירה עונה על הצרכים שלהם ומספקת סביבת מגורים נוחה. בסופו של דבר, בחירת דירה זולה יכולה להיות השקעה נבונה עבור זוגות צעירים, המספקת בסיס איתן כשהם מתחילים את חייהם המשותפים.

 

 

דילוג לתוכן